BFast
Spacer

Firestone High School
333 Rampart Ave
Akron, Ohio 44224
330-873-3315 (Akron area)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spacer
Bill Dies Tournament 2017 results
106 Results
1st Place - Julian Tagg of Brecksville
2nd Place - Mick Burnett of Elyria
3rd Place - Blake Saito of Olentangy Liberty
4th Place - Ed Suber IV of Tallmadge
5th Place - Thane Kaufman of West Holmes
6th Place - Michael Shaw of Olmsted Falls
7th Place - Jack Stanley of Brecksville

8th Place - Jake White of Manchester

 

113 Results
1st Place - Gabriel Tagg of Brecksville
2nd Place - Dylan Shawver of Elyria
3rd Place - Zach Larue of Manchester
4th Place - Kyle Ryan of Perrysburg
5th Place - Caleb Graber of Green
6th Place - Dom Carone of Streetsboro
7th Place - Nic Kuntz of Olmsted Falls

8th Place - Kolbie Lange of Barberton

 

120 Results
1st Place - Lukus Stricker of Hoban
2nd Place - Logan Heil of Brunswick
3rd Place - Eric Bartos of Buckeye
4th Place - Andrew Perelka of Brecksville
5th Place - Brendon Fenton of Elyria
6th Place - Jordan Rosselli of Olentangy Liberty
7th Place - Addison Fogle of Licking Valley

8th Place - Dalton Leightner of Rootstown

 

126 Results
1st Place - Josh Breeding of Elyria
2nd Place - Joshua Baitt of Jefferson Area
3rd Place - Niko Chilson of Rootstown
4th Place - Derek Dolph of Canton South
5th Place - Nolan Wochna of Brecksville
6th Place - Ronnie Rowan of Firestone
7th Place - Gunnar Carpenter of Licking Valley

8th Place - David Massey of Woodridge

 

132 Results
1st Place - Marco Regalbuto of Brecksville
2nd Place - logan kissell of Garrettsville Garfield
3rd Place - Austin Wolcott of Sheridan
4th Place - David Genovese of Woodridge
5th Place - Zach Furnas of Olentangy Liberty
6th Place - Jake Bartinelli of Buckeye
7th Place - Quaid Ivy of Norton

8th Place - Chris Anderson of Streetsboro

 

138 Results
1st Place - Moises Guillen of Perrysburg
2nd Place - Jake Martinez of Licking Valley
3rd Place - Gavin Stika of Norwayne
4th Place - Brody Muir-Johnson of Revere
5th Place - Brady Linder of Medina Highland
6th Place - Trey Combs of Cuyahoga Heights
7th Place - Tomas Castaneda of Brunswick

8th Place - Noah Barnett of Sheridan

 

145 Results
1st Place - Carson Kharchilava of Olentangy Liberty
2nd Place - Antwan Pugh of Copley
3rd Place - Jason Bronstrup of Brecksville
4th Place - Josh Jaeckin of Olmsted Falls
5th Place - Drew Newton of Perrysburg
6th Place - Zack Brunty of Crestwood
7th Place - Lane Householder of Sheridan

8th Place - Nick LoPrinzi of Woodridge

 

152 Results
1st Place - Connor Brady of Olentangy Liberty
2nd Place - Anthony D`Alesio of Canfield
3rd Place - Luke Sorboro of Rootstown
4th Place - Nick Vespucci of Crestwood
5th Place - Trever Begin of Midview
6th Place - Quinton Kelley of Hoban
7th Place - Braxton Freeman of Jackson

8th Place - Ethan Hatcher of Brecksville

 

160 Results
1st Place - Nicholas Kiussis of Brunswick
2nd Place - Kyle Lawson of Olentangy Liberty
3rd Place - Zenik Vovk of Jackson
4th Place - Noah Broski of Olmsted Falls
5th Place - Josh Herhold of Perrysburg
6th Place - Hank Carey of Streetsboro
7th Place - Austin Ceferatti of Twinsburg

8th Place - Braxton Madison of Canfield

 

170 Results
1st Place - Trevor Lawson of Olentangy Liberty
2nd Place - David Crawford of Canfield
3rd Place - Gary Wokojance of Barberton
4th Place - Bryan Zehe of Madison
5th Place - Clay Smock of Jefferson Area
6th Place - Josh Baldridge of West Holmes
7th Place - Zach Sanger of Buckeye

8th Place - Colton Murray of Copley

 

182 Results
1st Place - J.T. Brown of Elyria
2nd Place - Zach Steiner of Norwayne
3rd Place - Dominic Cooper of Canfield
4th Place - Seth Frambach of Midview
5th Place - Chris Langguth of Rootstown
6th Place - Qysean Blackmon of Canton South
7th Place - Spencer Robinson of Woodridge

8th Place - Tyler Tolarchyk of Jackson

 

195 Results
1st Place - Aaron Naples of Brunswick
2nd Place - Tyler Stein of Canfield
3rd Place - Cam King of Elyria
4th Place - Caleb Rupert of Columbiana
5th Place - Mike Ezenekwe of Olentangy Liberty
6th Place - Owen Loughman of Sheridan
7th Place - Dakota Page of Cuyahoga Falls

8th Place - Chase Newton of Perrysburg

 

220 Results
1st Place - Paul Skye of Mogadore
2nd Place - Spencer Berthold of Midview
3rd Place - Austin Norris of Jefferson Area
4th Place - Ryan Hatcher of Brecksville
5th Place - Ryan Boyle of Rootstown
6th Place - Daniel Tilley of Firestone
7th Place - Ben Hornacek of Norton

8th Place - Trenton Gregg of Sheridan

 

285 Results
1st Place - Kevin Vough of Elyria
2nd Place - Mason Giordano of Canfield
3rd Place - Tim Davin of Columbiana
4th Place - Zach D`Anna of Brecksville
5th Place - Austin Hindley of Woodridge
6th Place - Connor Franks of Tallmadge
7th Place - Daniel Bucknavich of Midview
8th Place - Mehki Reid of Canton South


 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team Score

2017
1. Brecksville 233.0
2. Elyria 227.5
3. Olentangy Liberty 202.5
4. Canfield 158.5
5. Perrysburg 130.0
6. Rootstown 126.0
7. Midview 110.0
8. Olmsted Falls 108.0
9. Brunswick 107.0
10. Woodridge 91.0
11. Canton South 88.0
12. Jefferson Area 85.0
13. Barberton 82.0
14. Crestwood 78.0
15. Jackson 75.0
16. Sheridan 74.0
17. Buckeye 70.5
18. West Holmes 68.0
19. Streetsboro 65.5
20. Hoban 64.5
21. Norwayne 63.5
22. Tallmadge 62.0
23. Columbiana 60.0
24. Copley 59.0
24. Revere 59.0
26. Licking Valley 58.0
27. Norton 54.0
28. Manchester 50.0
29. Madison 48.0
30. Parma 47.0
31. Mogadore 46.0
32. Firestone 44.5
33. Green 44.0
34. Twinsburg 42.0
35. Medina Highland 41.0
36. Cuyahoga Falls 40.5
37. Garrettsville Garfield 37.0
38. Coventry 33.5
39. Glenoak 33.0
40. Avon 32.0
40. Cuyahoga Heights 32.0
42. Springfield 28.0
43. Stow 19.0
44. Garfield Heights 15.0
45. Rocky River 11.0
46. Chippewa 10.0
47. Euclid 1.0
48. Buchtel 0.0

 

 

 
Home     |     Schedule     |     Map     |     Results     |     Photos     |     History     |     Advertise
Bill Dies Memorial © 2014